Corona Virüs Bilgilendirmesi

Değerli Müşterimiz;
Zizycar olarak sizleri gideceğiniz destinasyona ulaştırmak için çalışıyoruz. Yolculuklarınızda sizlerle beraber olmaktan da büyük bir zevk alıyoruz. Son günlerde maalesef tüm dünyaya yayılan Covid-19 Corona Virüs ülkemizde de artarak görülmeye başlamıştır. Bu süreçte sizlerin ve sevdiklerinizin hayatını tehlikeye atmamak adına, beraber çalıştığımız global markaların araçları teslim etmeden önce temizlik ve dezenfekte işlemlerini yaptığından emin oluyor, aracı size daha sonra teslim ediyoruz. Bu zor zamanlarda seyahat planlarınızda son dakika değişiklikleri olabileceğini de biliyoruz. Zorunlu olan bu seyahat planı değişiklikleriniz için bizlere araç alım süresinden 24 saat öncesinde ulaşmanız durumunda rezervasyon bedelinizi kesintisiz iade alabileceğinizi hatırlatırız.

Saygılarımızla;
Zizycar Türkiye

Araç kiralamalarınızda %20'sini şimdi ödeyin, kalanını ofiste ödersiniz!

Araç Alış Tarih & Saat

Araç Teslim Tarih & Saat

Reservation Edit

Güvenilir Markalar Uygun Fiyatlar

Sıkça Sorulan Sorular

  • Online olarak zizycar.com internet sayfasından belirlediğiniz kriterlerde fiyat teklifi alabilir, sizler için en uygun aracı birkaç adımda kiralayabilirsiniz.
  • Araç kiralayacağınız tarihi saatleri ile beraber giriniz. Zizycar, belirttiğiniz zaman aralıklarında ofislerin çalışma saatlerine göre sizler için en uygun kiralık araçları listeleyecektir.
  • Listelenen araçlardan sizler için en uygun aracı seçip ödeme sayfasına geçebilirsiniz.
  • Zizycar sizlerden rezervasyon aşamasında toplam bedelin sadece %20’sini talep etmektedir. Bu politikamız rezervasyon aşamasında toplu para ödeme, rezervasyon iptal ve değişikliği durumlarında olası fazla para kaybınızı önlemeyi amaçlamaktadır.
  • Araç kiralama bedelini kalan tutarını araç teslim aşamasında ilgili acenteye ödeyip aracınızı teslim alabilirsiniz.
  • Zizycar da telefonla rezervasyon yapılamamaktadır
Evet, başkası adına araç kiralama rezervasyonu yapabilirsiniz fakat araç teslim aşamasında aracı kiralayacak kişi ile sözleşme yapılıp kalan tutar kiralayacak kişiden temin edilir.
Evet, araç kiralama tarihinizden 72 saat öncesine kadar rezervasyonu iptal edebilirsiniz. Zizycar ödediğiniz tutarı sizlere iade eder.
Kiralama başlangıç tarihinden rezervasyon tarihi arasında 72 saatten daha az bir süre var ise rezervasyonlar hiçbir şekilde iptal olmaz, para iadesi olmaz.
Kiralama başlangıç tarihinden rezervasyon tarihi arasında 72 saatten daha az bir süre var ise rezervasyonlar hiçbir şekilde iptal olmaz, para iadesi olmaz.
Değişiklik işlemleriniz için 0 507 812 8550 telefon numarasından pazartesi – Cuma günleri mesai saatleri içerisinde müşteri hizmetlerimizi arayabilirsiniz. Yeni rezervasyonunuza ait araç kiralama bedeli temin edildikten sonra eski rezervasyonunuzdan alınan tutar sizlere iade edilir.
Araç kiralama rezervasyon detaylarınız mail adresinize iletilir. Belirttiğiniz lokasyon da araç kiralama bedelinin kalan tutarını ödeyip sözleşmenizi imzaladıktan sonra aracınızı teslim alabilirsiniz. Araç teslimi esnasında ilgili maili online veya çıktısını yanınızda bulundurmanızı gerekmektedir.
Arabanızı genellikle yarım saat öncesine kadar erken teslim alabilirsiniz. Yine de arabanız hazır olmayabilir. Planlarınız önceden değişirse rezervasyonunuzda değişiklik yaparak teslim alma saatinizi öne çekebilirsiniz. Rezervasyonunuzda yaptığınız tüm değişiklikler muhtemelen fiyatı da değiştirecektir.
Evet. Arabayı teslim almaya gittiğinizde, kiralama noktasındaki personel arabanın sizin kiralamanız esnasında hasar görmesi veya çalınması ihtimaline karşı bir provizyon bırakmanızı talep edecektir. Provizyon tutarı ana sürücünün kredi / banka kartında bloke edilecek veya karttan çekilecek ve de kiralama boyunca tutulacaktır.
Kiralama sürenizin sonunda araçla birlikte önceden belirttiğiniz istasyona gitmeniz yeterlidir. Alış istasyonu ile dönüş istasyonunun farklı iller olması durumunda oluşacak tek yön ücretini Zizycar üzerinden fiyatlara yansıtıp sizleri rezervasyon aşamasında bilgilendiriyoruz.
Henüz seyahatinize çıkmadıysanız teslim etme saatinizi rezervasyonunuzda değişiklik yaparak değiştirebilirsiniz. Rezervasyonunuzda yaptığınız tüm değişiklikler muhtemelen fiyatı da değiştirecektir. Arabayı teslim aldığınızda, teslim etme saatinizi değiştirmek isterseniz lütfen doğrudan araba kiralama şirketiyle iletişime geçin. Arabayı ayarlanan saatten daha geç bir zamanda teslim ederseniz araba kiralama şirketi sizden geç kalma ücreti alacaktır.
Araç kiralamak için yapmış olduğunuz aramada aracı ne zaman alıp, ne zaman bırakmak isteyeceğinize göre uygun araçları Zizycar sizlere sunmaktadır. Gösterilen seçenek yoksa belirttiğiniz kriterleri değiştirmenizi öneririz.
Evet. Kiralık arabanızı bir noktadan teslim alıp başka bir noktaya teslim edilecek şekilde rezerve edebilirsiniz. Bunun için "tek yön ücreti" ödeyeceksiniz. Bir kiralık araba rezervasyonu yaptığınızda rezervasyonunuzda değişiklik yaparak teslim alıp teslim edeceğiniz konumları değiştirebilirsiniz. Sizden tek yön ücreti alınacak ve kiralama ücreti de muhtemelen bununla birlikte değişecektir
Çoğu kiracı firma findeks sorgusu, provizyon gibi işlemler için kredi kartı ile süreçlerini ilerletmektedir. Aracı kiralayacak kişi aracı teslim almaya gittiğinde kredi kartını yanında bulundurmalıdır.
Araç teslim aşamasında maalesef başkasına ait kredi kartı ile kiralama ve ödeme yapamazsınız.
Zizycar, rezervasyon aşamasında toplu para ödeme sistemine alternatif olması amacıyla %20’lik ön ödeme ile çalışmaktadır. %20’lik ön ödeme sistemi, kiralayacağınız aracın toplam bedelinin %20 sini rezervasyon aşamasında, kalanını araç teslim aşamasında ödemeniz üzerine kurulu bir sistemdir
Arabanızı teslim ettiğinizde lütfen kesilen tüm trafik cezaları hakkında araba kiralama şirketine bilgi verin. Sürüş ve otopark cezalarının gelmesi biraz zaman alabileceği için arabanızı teslim edene kadar bazı cezalar sizden alınmayabilir. Araba kiralama şirketi bilginiz dışında size herhangi bir ceza kesilip kesilmediğini bildirecektir. Cezaları ilgili tedarikçi yönetecek ve kredi kartınızdan ücretini alacaktır. İlgili tedarikçi sizden ayrıca idare ücreti de alabilir.
Aracın yerini değiştirmeden, en yakın polis veya jandarma karakoluna haber vererek, kaza tutanağı formu doldurulmalı ve bu evrakla birlikte tedarikçi firmaya geri bildirim yapılmalıdır.
Kiralık arabanız hasar alırsa araba kiralama şirketini hemen bilgilendiriniz. Arabanızı teslim ettiğinizde araba kiralama şirketi kontrol gerçekleştirecek ve hasarlar için sizden ücret alacaktır. Bunu, depozitonuzun bir kısmını ya da tamamını elinde tutarak ve gerekli olursa kredi kartınızdan ücret alarak yapacaklardır
Ehliyet ( yurt dışından geliyorsanız ayrıca pasaport ),adınıza kredi kartınız, adres ve telefon bilgilerinizin yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Bu bilgiler firmanın personeli tarafından sözleşmeye kaydedilir. Ödediğiniz kira bedelini ve depozitoyu da gösteren imzalı kira anlaşmanızın bir nüshasını istemenizi öneririz.
Findeks Kredi Notu, kişilerin kredi ödeme alışkanlıklarına yönelik olarak hazırlanmış risk raporunun özeti niteliğindedir. Detaylı rapor bilgilerine bakılarak kişinin ödeme yapma alışkanlığı ile ilgili bilgi edinilebilir, taahhüt etmiş olduğu ödemeyi yapıp yapmayacağı konusunda fikir sahibi olunabilir. Araç tedarikçileri de kiralama taleplerinizde findeks notunuza göre bir değerlendirme yaparak rezervasyonu kabul edip etmeme inisiyatifini ellerinde bulundururlar. Talep edilen findeks notu talep edilen aracın sınıfına göre değişiklik gösterebilir.
Rezervasyonlar grup bazlı yapılmaktadır ve seçtiğiniz marka garantisi verilmemektedir. Rezervasyonunuzun yapıldığı grupta araç o tarihte müsait değilse ilgili firma sizlerin kriterlerine göre en uygun aracı sizlere temin edecektir.
Aracı teslim almanızdan sonra erken teslim etmek ya da rezervasyon süresini uzatmak istediğinizde, konuyla ilgili talepler tedarikçi firma tarafından değerlendirilir. İlgili konu için tedarikçi firmayı aramanız gerekmektedir.
Kiralık araç, aracı kiralayan şahıs dışındaki kişi/kişilerce kullanılabilir fakat rezervasyon aşamasında Zizycar üzerinden belirttiğiniz ek sürücü haricinde başkası kullanamaz. Araç teslimi aşamasında ek sürücünün bilgilerini yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.
Zizycar rezervasyon ön ödeme tutarını iptal edilen günün akabinde ilgili bankaya iade eder. Bankadan müşterinin hesabına aktarılması zizycar'ın sorumluluğunda değildir.
Bazı tedarikçilerin araç müsaitliği ve bölgeye göre değişen km sınırları bulunmaktadır. Km aşımlarında yine tedarikçi firmanın insiyatifinde olmak üzere ek ücretlendirmeler yapılabilmektedir Araç teslimi esnasında ilgili firmadan bu konu hakkında bilgi almanızı tavsiye ederiz.
Araçlarda standart olarak navigasyon veya bebek koltuğu bulunmamaktadır. İsteğe bağlı olarak Zizycar üzerinden araç kiralama yaparken ek hizmetler kısmından satın alım yapabilirsiniz.
Evet. Kiralık arabanız ile ücretli yol kullanmanız durumunda ödeme yapmanız gerekmektedir.
Hayır. Kiralama sözleşmenizi araç tesliminden önce imzalamanız ve anahtarlarınızı aracı teslim alma noktasından almanız gerekmektedir.
Araç kiralama firmalarının çoğu için yaş aralığı 21 ile 70 dir. Eğer 25 yaşının altındaysanız veya 70 yaşının üzerindeyseniz o zaman ek bir ücret ödeme ihtimaliniz vardır.