Corona Virüs Bilgilendirmesi

Değerli Müşterimiz;
Zizycar olarak sizleri gideceğiniz destinasyona ulaştırmak için çalışıyoruz. Yolculuklarınızda sizlerle beraber olmaktan da büyük bir zevk alıyoruz. Son günlerde maalesef tüm dünyaya yayılan Covid-19 Corona Virüs ülkemizde de artarak görülmeye başlamıştır. Bu süreçte sizlerin ve sevdiklerinizin hayatını tehlikeye atmamak adına, beraber çalıştığımız global markaların araçları teslim etmeden önce temizlik ve dezenfekte işlemlerini yaptığından emin oluyor, aracı size daha sonra teslim ediyoruz. Bu zor zamanlarda seyahat planlarınızda son dakika değişiklikleri olabileceğini de biliyoruz. Zorunlu olan bu seyahat planı değişiklikleriniz için bizlere araç alım süresinden 24 saat öncesinde ulaşmanız durumunda rezervasyon bedelinizi kesintisiz iade alabileceğinizi hatırlatırız.

Saygılarımızla;
Zizycar Türkiye

Araç kiralamalarınızda %20'sini şimdi ödeyin, kalanını ofiste ödersiniz!

Araç Alış Tarih & Saat

Araç Teslim Tarih & Saat

Reservation Edit

Güvenilir Markalar Uygun Fiyatlar

Kiralama Koşulları

·         Bu kurallar ve koşullar internet sitesi üzerinden araç kiralama şartlarını oluşturmaktadır. Bu koşullar sunduğumuz araç kiralama hizmetlerinin karşılığında uygulanmaktadır. Araç kiralama hizmetlerini kabul etmeniz veya herhangi bir anlaşmadaki imzanız, bu koşulları kabul ettiğinizin ispatıdır.

·         Kiracı olarak bu koşullar, bizimle telefonla ya da internet sitesi aracılığıyla yapılan araç kiralama rezervasyonları için geçerlidir. Sitemiz aracılığıyla rezervasyon isteğinizi onaylamakla, kiracı olarak koşulları okuduğunuzu, anladığınızı ve kabul ettiğinizi belirtiyorsunuz. Zizycar gerektiğinde araç kiralama koşullarını değiştirebilmeyi saklı tutar.  

·         Tarafımıza araç kiralama verileri sağlayan tüm ortaklarımızdan aldığımız araç ve içerik bilgilerinin Zizycar platformlarında içeriğinin güncel ve doğru olmasına büyük bir çaba harcamamıza rağmen, bu içeriğin güvenirliği veya doğruluğu ile ilgili bir garanti veremiyoruz. Zizycar bilgi ve içerik tutarsızlığından sorumlu  tutulamaz.

·         Tüm rezervasyonları ilgili araç kiralama firmasına iletip onayını gerçekleştiriyoruz. Sizlere mail ile araç kiralama bilgileriniz iletilecektir. Bu maili elektronik ortamda veya çıktısını araç kiralama aşamasında yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Aracı teslim alma aşamasında ilgili maili veya çıktısını kira yerindeki acenteye göstermeniz gerekmektedir. Zizycar araç kiralama bilgileri yanınız da olmadığı için kiracı acente tarafından geri çevrilmelerden sorumlu tutulamaz.

·         Zizycar politikası gereği sizlerden provizyon ve toplam araç kira ücretini alınmamaktadır. Zizycar rezervasyon aşamasında toplam araç kira bedelinin %20’lik tutarını talep eder, kalan %80’lik tutarın kiracı acenteye ödenmesini beklenmektedir. Toplam tutarın tamamını rezervasyon aşamasında sizlerden temin etmemek rezervasyon iptal durumlarında olası fazla para kaybınızı önleyecektir.

·         Kiralama ücretinin %20’lik kısmını havale veya kredi kartı ile bizlere ödeyebilirsiniz. Unutulmamalıdır ki çoğu kiracı firma findeks sorgusu, provizyon gibi işlemler için kredi kartı ile süreçlerini ilerletmektedir. Aracı teslim almaya gittiğinizde kredi kartınızı yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz. Oluşacak herhangi sorunda Zizycar sorumluluk kabul etmemektedir.

·         Rezervasyon işlemlerini bayiden tamamlayana kadar kiracı araç firması ile sözleşmeniz olmayacaktır. Bizlere ödemeyi aracı kiralayacak kişi haricinde birisi yapabilir fakat sözleşme aracı kiralayacak kişi ile araç kiralama firması arasında olacaktır. Kiracı, ilgili araç kiralama firmasının “kiralama sözleşmesini” okumakla yükümlüdür. İlgili araç kiralama firması ile yapılan sözleşme Zizycar’ı kapsamamaktadır. Oluşacak herhangi olumsuz durumda Zizycar sorumluluk kabul etmemektedir.

·         Kira ücretine dahil olacaklar ve olmayacaklar kiracı acenteler arasında farklılık gösterebilmektedir. Müşteri, kiracı acentenin şartlarını okumakla yükümlüdür. Oluşacak herhangi mağduriyet ve fiyat farklılıklarında Zizycar sorumluluk kabul etmemektedir.

·         Birlikte çalıştığımız firmaların çoğu, kira başlangıcında güvence depozito adı altında, kira süresince oluşabilecek masraflar (kaza, trafik cezaları ve yakıtın eksik getirilmesi v.b) için bir ücret talep etmektedir. Depozito değeri ilgili kiralama firmaları ve araç segmentleri arasında farklılık gösterebilmektedir. Depozito değerini ilgili kiralama firmasına  araç kiralamadan önce ödemeniz gerekmektedir. Zizycar bu süreçte aracı firma değildir. Araç ve ilave ürünlerin verildiği gibi teslim alınması, kaza ve trafik cezalarının olmaması, yakıt v.b kurallara uyulduğu taktirde, bu depozit aracın geri tesliminde iade edilir. Aksi durumda masraflar depozitodan düşürülüp kalan tutar iade edilir. Kiracı, ilgili firmanın yakıt, HSG&OGS, kaza, sigorta ve depozito prosedürünü okumakla yükümlüdür. Oluşacak herhangi sorunda Zizycar sorumluluk kabul etmemektedir.

·         Araç kiralama ücreti 24 saatlik zaman dilimleri üzerinden hesaplanmaktadır. Kiraladığınız aracı belirttiğiniz saatte teslim etmekle yükümlüsünüz. Erken ve geç teslimlerde kira ücreti değişiklik gösterebilir. Kiracı olarak aracı teslim aldıktan sonra, kira sürenizi uzatmak isterseniz ya da rezervasyon bilgilerinizde belirtilen süreyi aşarsanız, sözleşmeniz yerel firmayla devam eder ve onların fiyat tarifesi üzerinden ek bir ücret ödemeniz gerekir. Zizycar oluşacak ücret değişikliğinde sorumluluk kabul etmemektedir.

·         Tek yönlü araç kiralama, aynı yerden alıp bırakmaya göre daha pahalıdır. Bu filtreleme bölümünde isteğe bağlıdır ve toplam tutarda hesaplanacaktır. Eğer teslim noktasını değiştirirseniz, teslim ettiğiniz ofis tarafından ilave tek yön ücreti talep edilebilir.. Bu durumda Zizycar herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir

·         Portbagajlar, navigasyon, çocuk koltukları ve diğer ilave hizmetlerini Zizycar da belirlenen ekstra ücretleri ödeyerek satın alabilirsiniz. Bu hizmet için oluşacak herhangi olumsuz durumda (talebin sağlanamaması, sunulan hizmetin yetersiz olması, ekstra ücret talep edilmesi gibi) Zizycar sorumluluk kabul etmeyecektir.

·         Kira süresi başlamadan 48 saat önceye kadar rezervasyonunuzu iptal edebilir veya değişiklik yapabilirsiniz. Eğer kiralama başlangıç tarihinden rezervasyon tarihi arasında 48 saatten daha az bir süre var ise rezervasyonlar hiçbir şekilde iptal olmaz, para iadesi olmaz. Rezervasyon değişikliklerinde oluşacak pozitif yönde fiyat artışını Zizycar sizlerden talep eder. Fiyat düşüşlerinde Zizycar’ın  ücret iadesi söz konusu değildir. Rezervasyonunuzu iptal edebilmek için lütfen isminizi ve rezervasyon numaranızı hazır tutarak 0 216 337 81 67-68  numaralı hattımızdan çalışma arkadaşlarımızla bağlantı kurunuz.

·         Aracınızın tesliminden önce, kiracı acente firmasından araçların durumuna göre rezervasyon değişiklikleriniz yerine getirilir. Zizycar belirlenen araba markasını ve modelini garanti edemez. Kiralanan araç, bilgi mailinde belirtilen kategoride bulunan araçlardan biridir ve kiralama sırasında müsaitlik durumuna tabidir. Üst kategoride, alt kategoride ya da aynı kategoride, alternatif araç sağlama hakkını kiralama yapılan şirket saklı tutar. Oluşacak herhangi olumsuzluk durumda Zizycar sorumluluk kabul etmemektedir.

·         Zizycar sizlerin yaş ve ehliyet yaşı sorgusu yapmamaktadır. Önerilen araçların detay bölümünde kiralayacağınızın araç için istenen yaş ve ehliyet yaşı belirtilmiştir. Yaş ve ehliyet yaşı kiracı acente ve araç segmentleri arasında farklılık gösterebilmektedir. Müşteri ilgili kiracı firmanın yaş ve ehliyet yaşı şartlarını okumakla yükümlüdür. Aracı kiralayacağınız firmanın kurallarına uyulmadığı hallerde kira bedelinden alınan %20’lik tutarın iadesi söz konusu değildir. Unutulmamalıdır ki aracı teslim alacak sürücülerin kendi adına sürücü ehliyeti olmak zorundadır. Oluşacak herhangi olumsuz durumda Zizycar sorumluluk kabul etmemektedir.

·         Zizycar, Aracın, yolcular ve taşınan bagajlar için uygun olmamasından sorumluluk kabul etmez. Araçların belirtilen kapasitesi araçların görsellerinde belirtilmiştir. Aracın teslimi sırasında, kişi sayısının fazla olmasından kaynaklı kiracı acente tarafından geri çevrilmeyle, farklı araç sunulmasıyla sonuçlanan durumlarda ve ücret farklılıklarından Zizycar sorumluluk kabul etmez.

·         Zizycar herhangi teknik sorun ve kaza durumunda sorumluluk kabul etmemektedir. Bu durumlar kiralayan ile kiracı acentenin birbirlerine karşı sorumluluklarıdır.

·         Kiraladığınız araçtan memnun kalmadıysanız ve taleplerinizi tam anlamıyla karşılamıyorsa şikayetlerinizi ilgili firmaya iletmeniz gerekmektedir. Zizycar, sadece broker sitesidir kiracı acente araçlarının standardını kontrol etmekle yükümlü değildir. Oluşacak herhangi sorunda Zizycar sorumluluk kabul etmemektedir.